poniedziałek, 1 stycznia 2018

Podsumowanie i plany na nowy rok

Rok 2017 już za nami - czas zapracować, aby 2018 był jeszcze lepszy. Zrobiłem więc małe podsumowanie odnośnie bloga i kanału YT - jak to wszystko wyglądało.
Screeny zrobiłem 31.12.2017 około godziny 16.

Tak więc zacznijmy od bloga - jako, że nie robiłem wcześniej takich podsumowań wykresy od samego początku:

Widzimy łączną ilość wyświetleń - 27677. Jak dla mnie niesamowity wynik :) Mam nadzieję, że każdy znalazł tu coś przydatnego dla siebie :)

Jak to wyglądało z postami:
Łącznie 28 postów trochę nieregularnie wstawianych. Dużo z nich to odnośniki do moich projektów z EP - tam znajdują się dokładne opisy + kody itp. Kilka artykułów napisałem też na forum microgeek.eu i muszę je podlinkować też na blogu.
Co do zarobków na blogu - włączyłem reklamy przez blogspota i do tej pory wygenerowało to dokładnie 48zł09gr. Próg wypłaty to coś około 300zł, więc sobie poczekam, aczkolwiek absolutnie nie skupiam się tu na aspekcie finansowym, ot fajnie, że może coś wpadnie - będzie na coś elektronicznego :)

Kanał YT:
Ogólne podsumowanie wygląda tak:
55 tysięcy wyświetleń i 47 subskrypcji.

Dokładniejsze wykresy od początku istnienia kanału:
Najpopularniejsze filmy ogólnie:
Wykresy tylko z tego roku:

Czyli wyświetlenia w 2017 roku to około 11,6 tysiąca. Reklamy wygenerowały ~28zł - tak jak w blogspocie - to jest aspekt "dodatkowy" - jak coś za parę lat się nazbiera to fajnie :)

Jeszcze Instagram - stwierdziłem, że jest to bardzo fajny zamiennik galerii z bloga i faktycznie działa o wiele fajniej i pozwala dotrzeć też dalej niż blog pisany po polsku. Na chwilę obecną śledzących osób jest dokładnie 52.

Plany blogowo/elektroniczne na przyszły rok:
- co najmniej 2 jakieś ładne posty miesięcznie, kupiłem drukarkę 3D - więc o niej będzie sporo
- około 6 nowych artykułów w EP - niektóre już są w drodze, w kilku czekam za płytkami (zrobiłem ostatnio zamówienie ze strony smartprototyping na 45 PCB łącznie do kilku projektów #pracowiteświęta)
- może jakieś fajniejsze filmiki z komentarzem itp, zamiast suchych z podkładem muzycznym

Za rok bankowo też powstanie podsumowanie - zobaczymy co uda się zdziałać :)

[UPDATE 22-01-2018]
Jednak przychody z youtube się nie doczekam nigdy :p Otrzymałem wiadomość, że: "Dzisiaj ogłaszamy wprowadzenie zmian w programie partnerskim YouTube. Mimo że nadal chcemy, aby program partnerski YouTube był otwarty dla jak największej liczby kanałów, widzimy konieczność wprowadzenia środków ochronnych, aby zabezpieczać przychody twórców w ekosystemie YouTube. Zgodnie z nowymi wymaganiami, które ogłosiliśmy dzisiaj, zarabianie na Twoim kanale YouTube TheDambo1 nie jest już możliwe, ponieważ nie osiągnął on nowego progu 4000 godzin łącznego czasu oglądania w ciągu ostatnich 12 miesięcy oraz 1000 subskrypcji"

1 komentarz:

  1. O matko, ogromne zmiany na Youtubie ostatnio są, że widzę, jak wielu twórców panikuje, jak chociażby w czasie tzw. addapokalipsy związanej z brakiem reklam. Dodatkowo doliczmy do tych konsekwencji obcinanie zasięgów i klikanie w jakieś śmieszne dzwonki, aby teoretycznie przychodziły powiadomienia o nowym filmie, a tak nie jest. W sumie chciałoby się nagrywać, ale aż strach zaczynać, skoro już takie problemy się dzieją. Ja ogólnie myślałam kiedyś nad stworzeniem kanału o technologii czy tzw. poradnikach DIY w elektronice - coś w stylu "Zrób to sam" czy coś takiego i na pierwszy ogień chciałam wykonać analizator widma, ale jak widać plan tak jak u Ciebie pewnie spali się na panewce, skoro już takie problemy na starcie. Nie spodziewałam się, że kanał o niskiej aktywności może nie mieć szans na zarabianie. Skandal! Pozdrawiam serdecznie. Mam nadzieję, że może kiedyś rozwiniesz skrzydła na yt i będziesz nagrywać ;)

    OdpowiedzUsuń